Aktuality Mapa stránek Soubory ke stažení Kontakty

Biologické čistírny odpadních vod        

cz enmicroclar t-nadrze jímky a nádrže miniclar-oxiclar

Domovní ČOV

ROTO nádrže

PP jímky  

šachty

Komunální a balené ČOVPoužitíStavebnicové čistírny odpadních vod (ČOV) typu OXICLAR jsou určeny pro středně velké zdroje splaškového znečištění do velikosti 5000 EO. Kapacitně postačují pokrýt potřeby malých měst a obcí, příměstských satelitů, větších individuálních komplexů budov jako jsou výškové budovy, velké hotely apod. Tento typ čistíren odpadních vod je určen pro čištění prakticky všech druhů biologicky znečištěných odpadních vod komunálního i průmyslového charakteru. Zcela unikátní možností je použití čistíren typu OXICLAR pro rekonstrukce starých čistíren za účelem jejich intenzifikace, jak po stránce zvýšení kapacity, tak i účinnosti čištění a to bez nároků na rozšíření objektů čistíren. Jednoduchá a flexibilní konstrukce vestaveb umožňuje přebudování sedimentačních a aktivačních nádrží konvenčních čistíren na čistící jednotky - stavebnicové reaktory OXICLAR. Tato koncepce dosahuje velkých investičních úspor při výstavě nových i rekonstrukcích klasických čistíren a výrazně zjednodušuje a zkracuje dobu jejich výstavby.


Popis technologieBiologické čistírny typu OXICLAR využívají progresivní technologii USBF, kde vlastní bioreaktor integruje aktivační i separační část v jediné nádrži. Aktivace pracuje s velmi nízkým zatížením kalu, k oddělování vyčištěné vody od kalu slouží fluidní filtr, vytvořený tzv. kalovým mrakem. Princip biologického aktivačního čištění v režimu nízkozatěžovaného kalu, umožňuje úplnou nitrifikaci dusíkatého znečištění s následnou denitrifikací a současnou biologickou defosforizací. Tento režim čištění, kdy zařízení pracuje s vysokou provozní koncentrací aktivovaného kalu, dosahuje vynikajících parametrů kvality vody se současnou aerobní stabilizací aktivovaného kalu. v případě požadavku na recyklaci vody pro její znovupoužití lze do procesu zařadit terciální dočištění bubnovým mikrosítem v kombinaci s chemickým srážením a dezinfekcí vyčištěné vody. To zaručuje dosažení vynikajících parametrů kvality vody na odtoku z ČOV nejen v hodnotách nerozpuštěných látek, ale i v hodnotách zbytkových organických látek, dusíkatých látek a fosforu.


Popis technického provedeníStavebnicové čistírny odpadních vod typu OXICLAR integrují v jedné nádrži všechny rozhodující procesy čištění vody a jejich součástí je i zahušťovač biologického kalu REOVIT, který výrazně snižuje objem produkce přebytečného kalu. Flexibilita geometrického uspořádání technologické vestavby typu OXICLAR, která má kónický průřez, umožňuje použít jak kruhový, tak pravoúhlý tvar nádrží a přizpůsobit se různým hloubkám těchto nádrží. Konstrukčně mohou být nádrže jak betonové tak i ocelové, popř. velmi perspektivní variantou je použití šroubovaných nádrží ze smaltovaných plechů. Stavebnicová konstrukce těchto nádrží spolu s prefabrikovanou technologickou vestavbou typu OXICLAR umožňuje snadný transport ve standardním kontejneru a rychlou montáž celé čistírny kdekoliv na světě. Široká typová řada smaltovaných nádrží různých průměrů spolu s variabilitou konstrukce technologických vestaveb OXICLAR je zárukou kapacitní flexibilnosti typové řady OXICLAR s možností přizpůsobit se rozličným nárokům investora na požadovanou kapacitu. Konstrukce technologických vestaveb používá žárově pozinkovanou nebo nerez ocel, popř. kompozitních a PP materiálů. Jako zdroje stlačeného vzduchu pro jemnobubliný aerační systém se využívá Rootsových dmychadel s přepínáním otáček, pro větší kapacity pak turbodmychadel s plynule měnitelným výkonem. Aerační systém je konstruován tak, že jednotlivé části lze v případě opravy vyjmout bez přerušení provozu, Popsaný systém provzdušňování splňuje i ty nejnáročnější požadavky na účinnost přestupu kyslíku, jakož i nároky na ekonomiku a spolehlivost provozu. Pro terciální dočištění je použito kontinuálních bubnových mikrosít, které ve spojení s koagulací umožňují odstraňování zbytkových nerozpuštěných látek a fosforu. Stavebnicové čistírny typu OXICLAR jsou velmi kompaktní a zabírají menší zastavěnou plochu než klasické čistírny konvenčního typu. Objekt ČOV může být podle požadavku zákazníka částečně nebo zcela zastřešen.          Proč pořídit domovní ČOV od nás?

 • Dodáváme kvalitní ČOV, které mají certifikaci CE podle EN-12566-3:2005 +A2:2013.
 • Patentově chráněná technologie USBF a VFL za skvělou cenu.
 • Vysoká účinnost čištění. Možnost využít přečištěné vody k zálivce zahrady nebo její vypouštění do povrchových či podzemních vod.
 • Nejčastěji poptávané typy domovních ČOV AT6, AT8 jsou skladem. Je možné sjednat expresní dopravu po celé ČR do 7 pracovních dnů od objednání.
 • Doprava ČOV za paušální cenu 1.200,- Kč + DPH po celé ČR.
 • Není potřeba stavebního povolení, stačí ohláška podle vodního zákona č. 150/2010 Sb.
 • Jednoduchá montáž, kterou zvládne zručný člověk svépomocí.
 • Součástí dodávky je startovací dávka baktérií - enzymů určená ke zprovoznění ČOV.
 • Tichý, bezzápachový chod s nízkými provozními náklady. (cca 150 Kč / měs.)
 • Mikroprocesorová řídící jednotka, kterou lze řídit chod ČOV v závislosti na zatížení.
 • Záruční i pozáruční servis je poskytován podle místa instalace ČOV a to z Brna, Děčína, Ostravy, Pardubic, Plzně, Prahy, Šumperku, Třebíče a Uherského Brodu.
 • Domovních čistíren Aquatec – AT se ročně vyrobí a dodá do 12 zemí EU více jak 3600 ks a proto i vy vsaďte na osvědčenou kvalitu.


AKTUALITY


Nové ceníky 2020, které jsou platné od 1.3. 2020,
do 28.2.2021, jsou ke stažení ZDE

V aplikaci e-shop máte možnost objednat domovní
čistírny Aquatec AT, PP jímky, ROTO nádrže
a vodoměrné šachty se slevou až 10%.

Co na našem webu nejčastěji hledáte podle hesel:
čistírna, čistička, domovní čistírny, domovní čistírna, domovní čističky, domovní čistička, čistírny odpadních vod, čistírna odpadních vod, čističky odpadních vod, čistička odpadních vod, domácí čistírny, domácí čističky, domácí čistírna. kořenové čističky, kořenové čistírny, kořenová čistička, kořenová čistírna, jímky, jímky na vodu, septiky, nádrže, nádrže na vodu, šachty, vodoměrné šachty, odpadní voda, splašky, voda, AT6, AT8, AT10, AT12, AT15, AT20, AT30, AT40, AT50, DC5, DC10, BC35, BC50, BC75, BC100, BC150, BC200, BC250, BC300, BC350, BC400, BC500.
http://www.aquatec-vfl.cz http://www.cistickaodpadnichvod.cz

               v r a c í m e     v o d u     p ř í r o d ě © 2012 USBF Technology Design and programing by COMPNET