Aktuality Mapa stránek Soubory ke stažení Kontakty

Biologické čistírny odpadních vod        

cz enmicroclar euroclar jímky a nádrže miniclar-oxiclar

Domovní ČOV

ROTO nádrže

PP jímky  

šachty

Komunální a balené ČOV

CENÍKY, NEJČASTĚJI POPTÁVANÉ VÝROBKY

file - Ceník 2018 - Domovní ČOV Aquatec AT6 - AT8 - AT6 PLUS - AT8 PLUS.pdf
file - Ceník 2018 - Domovní ČOV Aquatec AT10 - AT12 - AT10 PLUS - AT12 PLUS.pdf
file - Ceník 2018 - Náhradní díly a dmychadla SECOH.pdf
file - Ceník 2018 - Náhradní díly pro ČOV - PP jímky - ROTO nádrže.pdf
file - Ceník 2018 - PP jímky - žumpy o objemu 1 - 15 m3.pdf
file - Ceník 2018 - Plastové vodoměrné šachty VPP - VPE - HPP.pdf
file - Ceník 2018 - ROTO nádrže - žumpy o objemu 1 - 5 m3.pdf
file - Ceník 2018 - Služby poskytované k domovním ČOV .pdf
file - Objednávkový formulář 2018 - Domovní ČOV - jímky - nádže - vodoměrné šachty.pdf
file - Smlouva o odborném dozoru nad provozem domovní ČOV AT6 - AT8 (k doplnění).pdf
file - Smlouva o odborném dozoru nad provozem domovní ČOV AT10 - AT15 (k doplnění).pdf


ZASLÁNÍ NEZÁVAZNÉ POPTÁVKY

Poptávka po:
Jméno / název firmy: *
Adresa: *
Adresa místa instalace:
E-mail: *
Telefon:
Poznámky:
* povinná pole
ČOV jsou kalkulovány na hydraulické zatížení 125 litrů/osoba/den a látkové zatížení 60g BSK5/osoba/den Pouze upozorňujeme, že pokud máte v kuchyni instalován drtič odpadu, tak ten se neslučuje s provozem ČOV.


PRŮVODCE JAK VYBRAT DOMOVNÍ ČOV

1) Nejdůležitějším faktorem při výběru domovní čistírny odpadních vod je počet lidí trvale žijících v rodinném domě, na který bude čistička napojena. Setkáte se zde s výrazem ekvivalentní obyvatel nebo zkratkou EO. Malé domovní čistírny odpadních vod jsou nejčastěji vyráběné v kapacitách pro 2-5 EO nebo 3-7 EO, což naprosto pokrývá potřeby běžné rodiny.

2) Vybírejte takovou čistírnu, která má udělen certifikát CE podle EN 12566-3 a vysokou čistící účinnost, splňující limity Nařízení vlády ČR č. 401/2015 Sb. a Nařízení vlády ČR č. 57/2016 Sb. Jedině u takové čistírny vyřídíte bez problémů žádost o povolení vypouštění přečištěné vody do povrchových vod nebo podzemních vod (do vsaku). O tom jak čistička pracuje rozhoduje především kvalita použité technologie a způsob provozování.

3) Cena je při výběru domovní ČOV, ale v podstatě jakéhokoliv výrobku, jedním z rozhodujících kriterií. Díky vysoké konkurenci se dnes čistička k rodinnému domu dá pořídit v rozmezí 30 – 50 tis. Kč bez DPH. Někdy se dá ušetřit, pokud zrovna využijete akční nabídky. Vyvarujte se však podezřele nízkých cenových nabídek od tzv. „garážových výrobců“ u kterých není záruka kvalitního výrobku ani servisu. Mějte na paměti, že čistírna odpadních vod je zařízení, které se instaluje do země minimálně na 15 - 20 roků a jedná se tedy o dlouhodobou investici.

4) Provozní náklady u domovních čistíren jsou spojeny se spotřebou el. energie. Nejnižší spotřebu elektrické energie mají čističky biologické, používající aerobního procesu čištění, kde nejsou žádné dodatečné mechanické rotory, míchadla nebo biodisky. K provozu čistírny je zapotřebí pouze malé dmychadlo, které nemá velké nároky na el. energii. Náklady na provoz se tak pohybují v řádu 100 – 200 Kč/měs. podle typu ČOV (dmychadla). Výhodou je, pokud dodavatel nabízí možnost řízení chodu čistírny v závislosti na aktuálním zatížení nějakou vhodnou řídící jednotkou. Většina dodavetelů používá jednoduché mechanické spínací hodiny, které však nedoporučujeme. Mnohem vhodnější je sofistikovanější systém řízení mikroprocesorovou řídící jednotkou, která nabízí komfortní ovládání ČOV (10 základních programů) a díky níž máte chod ČOV vždy pod kontrolou.

5) Pokud máte v plánu provést montáž čističky svépomocí nebo jste prostorově omezeni v místě instalace (např. instalace ČOV do prostor původního septiku), pak se jeví výhodné volit takovou ČOV, která má kompaktní rozměry a pokud možno nízkou hmotnost. Takovou čističku jste schopni ve 2-3 lidech sami osadit a ušetřit na pořizovacích nákladech. Montáž svépomocí dnes volí velká řada stavebníků, protože montáž čov je skutečně snadná. Zároveň doporučujeme vybrat takovou čističku, která má samonosnou nádrž, bez nutnosti obetonování. Pokud je však v místě instalace vysoká hladina spodní vody, pak se bez alespoň částečného obetonování neobejdete.

6) Zkontrolujte co všechno obdržíte k domovní čistírně odpadních vod a zda je dodávka kompletní. Dodávka ČOV musí obsahovat: vlastní nádrž s technologickou vestavbou, rozvod vzduchu, dmychadlo, základní nástavec, který je zapotřebí pro venkovní instalaci a víko, které může být i uzamykatelné nebo v různém barevném provedení. Navíc si lze objednat šachtu na dmychadlo, řídící jednotku, zvýšení základního nástavce, kvůli hlubšímu uložení odpadního potrubí z RD apod. Součástí dodávky ČOV musí být i dobře zpracovaná dokumentace: návod k montáži, provozní řád – návod k obsluze, prohlášení o shodě včetně CE certifikátu dne EN 12566-3 a protokol o zkoušce vodotěsnosti.

7) Vodítkem při výběru vhodného dodavatele ČOV je rozsah poskytovaných záruk, schopnost nabídnout dodávku ČOV včetně dopravy a případně i montáže a v neposlední řadě zajištění záručního a pozáručního servisu.
          Proč pořídit domovní ČOV od nás?

 • Poskytujeme profesionální poradenství a návrh vhodného řešení
 • Dodáváme kvalitní ČOV, které mají certifikaci CE podle EN-12566-3:2005 +A2:2013
 • Patentově chráněná technologie USBF a VFL za dostupnou cenu
 • Vysoká účinnost čištění. Možnost využít přečištěné vody k zálivce zahrady nebo její vypouštění do povrchových či podzemních vod
 • Nejčastěji poptávané typy domovních ČOV AT6, AT8 jsou skladem a dodací lhůta je obvykle 1-2 týdny od objednání
 • Doprava ČOV za paušální cenu 700 Kč + DPH po celé ČR
 • Není potřeba stavebního povolení, stačí ohláška podle vodního zákona č. 150/2010 Sb
 • Jednoduchá montáž, kterou zvládne i průměrně zručný člověk
 • Součástí dodávky je startovací dávka baktérií - enzymů určená k zprovoznění ČOV
 • Tichý, bezzápachový chod s nízkými provozními náklady (AT6 = cca 150 Kč/měs)
 • Mikroprocesorová řídící jednotka, kterou lze řídit chod ČOV v závislosti na zatížení
 • Záruka na vodotěsnost nádrže je 10 let
 • Záruční i pozáruční servis je poskytován podle místa instalace ČOV a to z Brna, Děčína, Ostravy, Plzně, Prahy, Šumperku, Třebíče a Uherského Brodu


AKTUALITY

Vážení zákazníci,
dovolujeme si vás informovat, že v letošním roce
jsme vám k dispozici do 14.12.2018.

Tímto Vám přejeme pěkné vánoční svátky
a úspěšný start do nového roku.
Od 7.1.2019 jsme vám opět plně k dispozici.

V aplikaci e-shop máte možnost objednat domovní
čistírny Aquatec AT, PP jímky, ROTO nádrže
a vodoměrné šachty se slevou až 10%.
Ceníky 2018 platí do 31.3.2019.

Co na našem webu nejčastěji hledáte podle hesel:
čistírna, čistička, domovní čistírny, domovní čistírna, domovní čističky, domovní čistička, čistírny odpadních vod, čistírna odpadních vod, čističky odpadních vod, čistička odpadních vod, domácí čistírny, domácí čističky, domácí čistírna. kořenové čističky, kořenové čistírny, kořenová čistička, kořenová čistírna, jímky, jímky na vodu, septiky, nádrže, nádrže na vodu, šachty, vodoměrné šachty, odpadní voda, splašky, voda, AT6, AT8, AT10, AT12, AT15, AT20, AT30, AT40, AT50, DC5, DC10, BC35, BC50, BC75, BC100, BC150, BC200, BC250, BC300, BC350, BC400, BC500.
http://www.aquatec-vfl.cz http://www.cistickaodpadnichvod.cz

               v r a c í m e     v o d u     p ř í r o d ě © 2012 USBF Technology Design and programing by COMPNET